Италия победи Босна и Херцеговина с 2:1 в среща от група "J" на евроквалификациите, която се игра на стадиона на Ювентус в Торино.

Така отборът на Роберто Манчини запази пълния си актив и вече има 12 точки след четири мача.

Двубоят обаче не бе никак лек за италианците. Те се оказаха изоставащи в резултата след половин час игра, когато звездата на гостите Един Джеко завърши страхотна комбинативна атака. Босненците играха много добре през първата част и заслужиха този аванс.

В началото на втората обаче допуснаха изравняване от страхотен гол. След центриране от корнер на Федерико Бернардески, Лоренцо Инсиние засече топката от воле извън наказателното поле и със снаряд я прати във вратата за 1:1.

Именно Инсиние бе ключът и към третия гол в мача, който падна в 86-та минута. Той асистира на Марко Верати, намирайки го непокрит в наказателното поле.

В другите два мача от тази група: Гърция - Армения 2:3, Лихтенщайн - Финландия 0:2

Група "C" бе белязана от разгромна победа на Германия, който също е с пълен актив от точки, но след 3 мача. Бундестима отнесе Естония с 8:0 в Майнц след пет попадения още през първото полувреме.

Гнабри и Ройс бяха единствените, които вкараха две попадения, а точни бяха още Горецка, Гюндоган, Вернер и Сане.

Германците обаче изостават от Северна Ирландия, поредният тим с пълен актив, но от четири мача. Тимът постигна много трудна победа при гостуването си на Беларус с 1:0 след късен гол на Пади Макнеър.

В Група "I" Белгия също е с пълен актив след четири мача. "Червените дяволи" биха без проблем с 3:0 гостуващия тим на Шотландия след два гола на Ромелу Лукаку и един на Кевин Де Бройне.

В друг мач от тази група основният преследвач Русия би Кипър с 1:0 вкъщи, а Казахстан взе домакинска победа над Сан Марино с 4:0.

Битката в Група "H" е най-оспорвана, тъй като три отбора се борят за първото място с актив по 9 точки. Франция е в кюпа благодарение на очаквана победа над Андора като гост с 4:0. Три от попаденията паднаха още до полувремето.

В един от най-непредвидимите мачове Исландия победи Турция с 2:1 вкъщи след два гола на Рагнар Сигурдсон.

Албания се намести на четвъртото място с домакински успех над Молдова - 2:0.

В Група "Е" големият печеливш е тимът на Унгария, който би Уелс с 1:0 и оглавява с три точки преднина пред Словакия и Хърватия и мач по-малко.

В другата среща от днес Азербайджан загуби тежко с 1:5 при домакинството си на словаците, които към момента са втори. Хърватия почиваше.