Барселона постигна драматична победа с 3:2 като гост на столичния Райо Валекано.

Успехът увеличи преднината на каталунците на първата позиция на 4 точки, но той не дойде никак лесно.

Пет минути преди края испанският шампион изоставаше с 1:2, но финалният натиск даде резултат и Барса успя да обърне.

Двубоят започна чудесно за гостите, които откриха след само 10 минути игра.

Жорди Алба получи прекрасен извеждащ пас. Крайният бранител навлезе в наказателното поле и върна към Луис Суарес, който безпроблемно откри.

След гола Барса заигра доста лежерно. Каталунците разиграваха, но не създаваха опасности, а домакините бяха по-агресивният тим на терена.

Така се стигна до 35-ата минута, когато лошо изчистена топка се озова в Хосе Посо, който със страхотно насочен удар изравни.

Изненадващо Райо продължи да играе по-добре и след изравнителния гол. Мадридският клуб изглеждаше доста по-опасен и успя да стигне до пълен обрат в 57-ата минута.

Центриране отдясно стигна до Де Томас, който уцели гредата, но отбитата топка се озова в Алваро Гарсия и той не сгреши за 2:1.

В този момент Барселона се събуди и започна по-често да поглежда към противниковата врата, въпреки че не успяваше да я застраши.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Така дойде 86-ата минута, когато влезлият като резерва Усман Дембеле изравни с хубав диагонален удар.

Барса притисна своя съперник след изравнителния гол, а в последната минута Сержи Роберто подаде към Луис Суарес, който донесе победата за каталунците.

Това бе негов шести гол в последните четири мача.