Челси постигна драматичен успех с 2:1 над Арсенал в лондонското дерби от 20-ия кръг на Висшата лига.

"Сините" изоставаха в резултата до 83-ата минута на мача, но постигнаха изключителен обрат, който задълбочи кризата в Арсенал.

"Артилеристите" нямат победа вече 5 мача, като дори и новият мениджър Микел Артета на този етап не успява да промени това.

Домакините стояха добре на терена през почти целия мач, но в края му отново показаха старите слабости в атака, които им костваха толкова много точки от началото на сезона.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

А всичко започна чудесно за момчетата на Артета, които откриха след само 13 минути игра.

След изпълнение на корнер Чеймбърс отклони топката, която по атрактивен начин Пиер-Емерик Обамеянг прати във вратата за 1:0.

В първите около 30 минути на мача Арсенал тотално надиграваше съперника, което накара Лампард да прави ранна смяна и да пуска Жоржиньо, а това изравни силите на терена.

Именно присъствието на Жоржиньо се оказа ключова в мача.

В средата на втората част играчите на Арсенал започнаха да изглеждат уморени, а Челси усилваше натиска си. Тогава Жоржиньо, който имаше жълт картон, соря контраатака със задържането на съперник.

Въпреки огромните протести на играчите в "червенобяло", съдията не пожела да изгони италианския национал, а може би трябваше да го направи.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Мейсън Маунт центрира, а вратарят Бернд Лено направи непростима грешка. Немецът увисна, а топката отиде право в Жоржиньо, който я отклони в празната врата.

4 минути по-късно Челси организира брилянтна контраатака, която Тами Ейбрахам завърши с гол, за да донесе успеха на своя тим.

Така "сините" остават на четвъртата позиция в класиранеето, докато Арсенал остава на незавидното 12-о място, на 6 точки над зоната на изпадащите.