Манчестър Юнатед постигна изключително драматична победа с 1:0 над Уулвърхемптън и ще посрещне 2021-а на второто място във Висшата лига.

Победният гол падна след рикошет в 93-ата минута, напомняйки на успехите, които често Юнaйтед завоюваше под ръководството на Алекс Фъргюсън в най-славните си години.

Отбеляза го най-добрият играч на тима от началото на сезона - Маркъс Рашфорд. Английският национал бе изведен от Бруно Фернандеш, като в първия момент сякаш изпусна момента за пас и се забави твърде много.

Рашфорд все пак успя да отправи удар, а след рикошет в тялото на бранител, топката влетя във вратата.

Така Манчестър Юнайтед събра 30 точки, с две по-малко от шампиона Ливърпул. Мърсисайдци утре имат шанса да увеличат аванса си с още три пункта, но на прага на новата година Манчестър Юнайтед изглежда най-сериозният конкурент за титлата.

Днешният двубой срещу "вълците" със сигурност не бе сред най-добрите за Юнайтед от началото на сезона, но все пак и с доза шанс целта бе постигната.

В последните месеци "червените дяволи" определено са във възход, като повечето положителни резултати на тима дойдоха след обрати и голове в последните минути.