Рома имаше тежка вечер в Ротердам при първия четвъртфинален мач от настоящата надпревара в Лига Европа.

Играчите на Жозе Моуриньо загубиха гостуването си на Фейенорд с 0:1, след като имаха доста лош късмет.

Изглежда съдбата си върна своето за миналогодишния финал в Лигата на конференциите, когато "римските вълци" спечелиха европейски трофей.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Днес в края на първото полувреме капитанът Лоренцо Пелегрини изпусна дузпа, пращайки топката в гредата.

В началото на втората част Фейенорд вкара попадение чрез Матс Вифер след супер удар от воле от далечна дистанция - гол, който загатва да е най-красивият за вечерта.

В 63-ата минута италианците се разминаха на сантиметри с гол, когато след центриране от ъглов, пратиха топката към вратата, но там защитник на Фейенорд я изчисти от гол линията, отклонявайки я в напречната греда.

Сензорът на гол линията показа, че попадение няма.

Лошият късмет на Рома се потвърди и с две контузии на най-класните нападатели на тима - Пауло Дибала и Тами Ейбрахам. Първият бе сменен принудително през първата част, а вторият през втората.

Реваншът на "Стадио Олимпико" е след седмица.