Арсенал изкова изключително драматичен успех с 3:1 над Манчестър Юнайтед в дербито на кръга в английската Висша лига.

Пореден страхотен мач между двата клуба, с много зрелище и красиви моменти, като в крайна сметка всичко се реши в шестата минута на даденото от съдията продължения.

Тогава новото звездно попълнение на "артилеристите" - Деклан Райс, отправи удар и с рикошет топката влетя в близкия ъгъл на Андре Онана, минавайки между ръцете на камерунския страж.

Това бе голът за 2:1, а в последната 101-а минута Габриел Жезус затвърди успеха с попадение за 3:1.

Драматична развръзка означава, че за пети пореден път в това съперничество, домакинът ще успее да открадне победата. И при всеки един от тези пет успеха, победителят трябваше да вкара по три гола.

А нещата на "Емиратс" можеше да са съвсем различни, защото в 87-ата минута Манчестър Юнайтед вкара гол и феновете на тима усещаха късната победа, докато не дойде намесата на ВАР, която отсъди засада и гол нямаше.

А ставаше въпрос за нередовна позиция на Гарначо само с няколко милиметра. Милиметри, които тотално можеше да преобърнат мача.

Това бе двубой, в който Арсенал имаше игровото предимство и успяваше да създаде куп положения, докато от другата страна Манчестър Юнайтед трябваше да се справя с куп проблеми в отбраната и като цяло да прекара голяма част от мача в отбранителна позиция.

Снимка: Getty images

Но "червените дяволи" удариха първи в 27-ата минута, когато се разписа Маркъс Рашфорд, но секунди по-късно Арсенал успя да изравни чрез чудесна контраатака и гол на Йодегор.

Така в този мач трябваше да дойде късната развръзка, в която видяхме отмененият гол на Юнайтед, както и двете късни редовни попадения на Арсенал, които означаваха победа за домакините.

А с трите точки Арсенал събира общо десет след първите четири кръга. Толкова имат още Тотнъм, Ливърпул и Уест Хем, докато Манчестър Сити е лидер с 12.

За Манчестър Юнайтед пък стартът на сезона не бе чак толкова успешен, защото с две победи и две загуби, "червените дяволи" има шест пункта.