Ювентус постигна много важна и драматична победа при гостуването си на Удинезе в среща от 34-ия кръг на Серия "А".

"Бианконерите" си върнаха мястото в топ 4 на класирането, което дава право на Шампионска лига след обрат, който беше вдъхновен изцяло от суперзвездата Кристиано Роналдо.

Португалецът, за който до голяма степен зависи дали ще остане в Юве от участието в евротурнирите, вкара дузпа и гол с глава, за да оформи крайния резултат.

Всичко това се случи в деня, в който отбора на Андреа Пирло официално сдаде титлата за сметка на Интер, който и математически си осигури трофея.

Науел Молина откри резултата в полза на домакините в 10-ата минута след бързо изпълнено нарушение от Родриго Де Пол. Това изненада защитниците на Юве и Молина стреля силно по диагонала за 1:0.

До края на полувремето Уестън Маккени пропусна за гостите с глава след изпълнение на ъглов удар, а шут на Пауло Дибала по земя бе спасен от вратаря.

През цялото второ полувреме "бианконерите" атакуваха, но едва в края успяха да стигнат до попадения. В 81-ата минута Роналдо стреля от пряк свободен удар и топката срещна ръката на защитник на Удинезе. Съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от португалеца.

Той бе героят за Юве и в 89-ата минута. Адриен Рабио центрира от левия фланг и Кристиано се извиси, за да отклони с глава - 2:1.

Така Юве се изкачи до третата позиция с актив от 69 точки, колкото има и вторият Аталанта. Милан е четвърти със същия актив. Удинезе вече е на 11-а позиция с 39 точки.