Ботев (Враца) достигна до първата си победа и изобщо първите точки от началото на календарната година.

Врачани спечелиха с 2:1 срещу Славия у дома, в последния мач за двата тима от редовната част на шампионата.

Получилият се резултат означава, че Ботев ще завърши редовния сезон на предпоследното 13-о място и ще бъде част от четирите тима, които в следващите седмици ще се борят за оставане в елита. Нещо, което врачани знаеха и преди този мач, независимо от изхода му.

По-сериозната новина е, че поражението остави Славия на шестото място, а независимо от резултата си утре срещу Черно море, Левски ще остане на петото.

Така още следващата неделя ще видим издание №3 на Вечното дерби между ЦСКА и Левски за този сезон. Двубоят за двата ни гранда идва в неприятен момент, точно между двата им полуфинални мача за Купата срещу Славия и Лудогорец, които от своя страна също ще имат среща помежду си в Разград.

Победата днес донесе първи точки на Ботев (Враца) след шест поредни загуби, в които отборът вкара само гол, а допусна 19 и премина през треньорска смяна.

Врачани обаче изиграха доста силен мач, в който до последно търсиха победата и успяха да я достигнат в последната минута.

Дълбоко в добавеното време, когато петминутното продължение бе изтекло, Виктор Василев отправи удар извън наказателното поле, който рикошира в страничната греда и влезе във вратата за 2:1.

Преди това врачани заслужено бяха повели с гол през първата част. Вкара го капитанът на тима Юли Ненов, който успешно завърши чудесна контраатана Ботев.

През втората част обаче северномакедонският национал Гьоко Зайков изравни за Славия след корнер.

Въпреки това попадение, което дойде някак случайно на фона на играта, Ботев продължи да атакува и до последно търсеше победа.

Именно заради това спокойно може да кажем, че този гол на Виктор Василев в последната секунда дойде напълно заслужено.