Българският национал Илия Груев изглежда се утвърждава в титулярния състав на Лийдс е все по-често ще получава доверие от треньора Даниел Фарке.

След силното си представяне при победата с 3:0 в Кардиф, Груев отново изигра цял мач при драматичен успех с 2:1 над Престън Норт Енд в 28-ия кръг на Чемпиъншип.

Изпадналият от Висшата лига през миналия сезон тим на йокршръци взе много важна победа, дошла след късна дузпа на Джоел Пиру, отсъдена за игра с ръка в 93-ата минута.

Преди това в двубоя паднаха два много ранни гола на бивши играчи на Манчестър Юнайтед. Централният защитник Уил Кийн откри за Престън във втората минута, а в шестата крилото Даниел Джеймс изравни за 1:1 след пас на Джуниор Фирпо.

За Груев това беше четвърто участие като титуляр в Чемпиъншип, като той има и едно в Купата на ФА.

Успехът е трети пореден за Лийдс в Чемпиъншип и така йоркшърци са четвърти в класирането с 54 точки, на четири от от второто място, което дава право на директна промоция. За момента то се държи от Саутхемптън.