Отборът на Барселона продължава с впечатляващото си представяне с последните седмици и постигна трета поредна победа в Ла Лига.

Каталунците стигнаха до успех с 2:1 при гостуването си на Елче в 27-ия кръг, след като изоставаха в резултата след първото полувреме.

Така Шави и компания продължават да нямат загуба от 8 декември и се изкачиха до третото място в таблицата с 48 точки, поне временно задминавайки Бетис, който също играе по-късно днес. Елче е 14-и с 29 точки.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ СРЕЩАТА >>>

Елче поведе в края на първото полувреме след хубаво изпълнение на Фидел Чавес, който с диагонален удар по земя преодоля Тер Щеген.

През втората част Барса успя да изравни в 60-ата минута след нещо като удар на Жорди Алба, който се превърна в перфектна асистенция за Феран Торес и бившият играч на Манчестър Сити вкара първия си гол в Ла Лига с екипа на каталунците.

След това Тер Щеген спаси много опасен удар на Пере Мия, а на другата врата стражът на домакините направи фантастични намеси при два удара на Торес, който изпусна шансове да даде аванс на каталунците.

Това обаче направи Мемфис Депай със съвършено изпълнение на дузпа в 84-ата минута. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Бараган при отиграване именно на нидерландеца.