Берое победи ЦСКА с 1:0 в Стара Загора в среща от 22-ия кръг на българския футболен шампионат.

Точно изпълнена дузпа на Мартин Камбуров реши двубоя, като отсъждането на съдията Драгомир Драганов за нея бе много спорно. Това беше гол №250 за Камбуров в българския елит.

Мачът беше специален и за наставника на домакините Димитър Димитров-Херо, който е новият рекордьор с най-много мачове в българския елит - 471, изпреварвайки друга легенда в лицето на Георги Василев-Гочето.

Берое победи за първи път след четири кръга без успех и оставя на петото място с 36 точки. Поражението оставя ЦСКА на третото място с 43 точки, колкото има и вторият Локомотив Пловдив. Двата отбора са на девет зад лидера Лудогорец.

Треньорът на "червените" Бруно Акрапович" остави някои от титулярите си на пейката заради заплахата те да получат картони и да пропуснат полуфиналния мач с Лудогорец за Купата на България.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като старозагорци бяха по-силно през първото, въпреки че вкараха своя гол във второто. "Червените" преимуществено се защитаваха през първата част, а Берое отправи два опасни удара чрез Гаюс Макоута, които бяха парирани от Густаво Бусато.

Втората част беше изпълнена с множество единоборства и нарушения най-вече заради тежкия терен след проливен дъжд. В 66-а удар на Греъм Кери от пряк свободен удар беше спасен от Ганев.

В 73-ата влезлият като резерва Тиаго отправи силен удар, който също беше отразен от украинеца. Малко след това Енрике центрира остро към Греъм Кери, който пък не успя да отправи удар и Берое изчисти.

Стигна се до 87-ата минута, когато Берое си заработи дузпа. Макоута изведе Алиун Фал и той скочи след опит на Бусато да му отнеме топката. Драганов прецени, че контакт има и Камбуров реализира от бялата точка.

В добавеното време на срещата Петър Занев вкара топката във вратата след спасяване на Генадий Ганев, но бе отсъдена засада на браителя. В 95-ата минута украинският страж направи изумително спасяване след удар на Тиаго и спаси точките за своите.