Барселона изигра поредния си крайно неубедителен мач, но все пак успя да измъкне победата.

Каталунците спечелиха с 2:1 гостуването си на Селта във Виго, а победното попадение дойде с повторно изпълнена дузпа в 97-ата минута на мача.

Когато изглеждаше, че мачът ще приключи при реми 1:1, Белтран направи напълно безсмислено нарушение срещу Ямал, фаулирайки го в наказателното поле.

Зад топата застана Роберт Левандовски, чието първи изпълнение бе спасено, но ВАР се намеси, защото стражът Гуати бе стъпил пред голлинията.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Така се наложи повторното изпълнение на наказателния удар, при което Левандовски не сбърка и направи резултата 2:1, носейки изстрадания успех на Барса.

Иначе именно Левандовски откри резултата в самия края на първата с невероятен гол, но Селта успя да изравни в самото начало на първата част след гол на капитана си Яго Аспас.

Така Барса събра актив от 54 точки с победата, като е на седем точки зад лидера Реал, но пък е и с мач повече. Втори е Жирона с 54, а точно зад Барселона с 51 пункта е отборът на Атлетико, който днес размаза Лас Палмас с 5:0.