Атлетико (Мадрид) изпусна скъпи две точки на терена на Леванте в испанското първенство, а треньорът Диего Симеоне по традиция беснееше край тъчлинията и този път бе изгонен от рефера.

Това принципно може да му се случва във всеки двубой на испанския шампион, толкова емоционален е нервакът от Аржентина.

Този път Ел Чоло прекали, атакувайки остро четвъртия съдия за непоказан жълт картон в центъра на терена 5-6 минути преди края. По това време Атлетико водеше с 2:1 и изглеждаше на път към трите точки. Шампионите поведоха с гол на Антоан Гризман в 12-ата минута, но в 37-мата изравни от дузпа Енис Барди. Около това решение трудно може да има спорове.

След почивката тимът от Мадрид опита да притисне коравите домакини, за да стигне до попадение на Куня в 76-ата минута, което сякаш изглеждаше победно.

Но в 86-ата минута дойде нова дузпа за Леванте, този път доста дискусионна. Всъщност никой на стадиона не я видя близо минута, докато от ВАР стаичката не сигнализираха на рефера Пабло Гонсалес, че има игра с ръка. Да, тя бе неволна, но от друга страна - разперена далеч от тялото и спираща удар, потенциално летящ към вратата.

Ако Симеоне не бе изгонен пет минути по-рано, със сигурност щяха да го изгонят след това решение, което предизвика няколкоминутни спорове, бутане, блъскане и протести от играчите на гостите.

Барди вкара отново - 2:2. И две точки минус от програмата за шампиона.

Атлетико е с 19, а лидерът Реал Сосиедад има 24, след като по-рано вчера победи трудно като гост Селта с 2:0. Три отбора са с по 21 точки - Реал Мадрид, Севиля и Бетис.

"Иска ми се да говоря за отбора ми, не за съдията - опита да прикрие гнева си бесният Симеоне след мача. - Ще пропусна дузпите. Ще пропусна десетките решения срещу нас, както и няма да говоря за около 200 случая, в които наритваха по терена Жоао Феликс. Ще кажа само, че трябва да играем по-добре и да печелим мачовете си."