Атлетико Мадрид вкара гола на облекчението и еуфорията 20 секунди преди изтичането на последната 90-ата минута, за да вземе скъпоценно 2:1 у дома срещу Райо Валекано.

Мемфис Депай се намеси, засичайки страхотно подаване на Антоан Гризман, с което разплака гостите. А те смело се биха не само за точката. Райо опита да отмъкне и трите, но изпусна добри шансове.

Рейнилдо откри с глава за домакините в 35-ата минута, но в 42-рата Алваро изравни с хубав гол с левачката. За да дойде моментът на Депай.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Атлетико е с 28 поредни мача без загуба на своя стадион във всички турнири, а тази поредица продължава вече почти 13 месеца. На 8 януари миналата година там спечели Валенсия и... от тогава никой друг не го е правил.

Още по-впечатляващото е, че в серията само три мача са завършили наравно. Останалото са победи за Чоло Симеоне и отбора му.

Точките бяха изключително важни за тях. Атлети е с 47, на 8 зад лидера Жирона. Реал има 54 и мач по-малко, който е довечера срещу Хетафе в друго издание на мини-мадридско дерби. И този тим, както и Райо, идват от предградията на столицата и се опълчват на далеч по-луксозните си съграждани Атлетико и Реал.

В най-лошия за Симеоне случай и победа на "кралете" днес, той ще е с 10 т. зад лидера, който вече ще е Реал.

А в неделя се задава дербито на "Сантяго Бернабеу" - вече между тежката артилерия на Мадрид. И какъв мач само ни чака...

За последните 25 дни Атлетико и Реал се срещнаха два пъти, като за Суперкупата направиха 3:3 в редовното време, за да бият "белите" с 5:3 след продължения. А за Купата на Краля резултатът бе 2:2 след 90 минути, за да триумфира Атлети с 4:2 след 120.

В неделя ни чака Епизод III от превръщащия се в класика дуел този сезон.