Воденият от Ивайло Петев тим на Ягелония се завърна към футбола с победа.

В първия си официален мач от 7 март насам, Ягелония спечели гостуването си на Краковия (Краков) с минималното 1:0.

Това бе и трети пореден успех "червеножълтите", които са водени от бившия национален селекционер на България.

Четири минути преди края на мача, Ивайло Петев пусна в игра полския атакуващ халф Пржемислав Мистковски, който с гол в 88-ата минута бе герой за отбора си, носейки му трите точки.

Така след 27 кръга, воденият от Ивайло Петев тим заема седмото място в класирането с 40 точки. Ягелония е само на три точки от третото място, даващо право на участие в Европа, но и на три пред деветата позиция, която може да остави "червеножълтите" в долната част от таблицата преди плейофите.

Ивайло Петев пое отбора в началото на 2020-а с поставена цел да класира Ягелония в евротурнирите. Въпреки колебливото начало с четири мача без успех, отборът му навлезе в серия от три поредни победи.