В последните си мачове за календарната година, тимовете на Валенсия и Севиля успяха да грабнат ценни точки в последните секунди на мачовете си.

Севиля допусна грешна стъпка в Леганес и се отдалечи от върха.

Двата тима завършиха наравно 1:1, но андалусийците имаха късмет да стигнат до точката.

Весга успя да открие за домакините в 5-ата минута, а гостите от Севиля останаха с човек по-малко в края на първата част заради червен картон на Франко Веласкес.

В крайна сметка съдбата се усмихна на андалусийците и те изравниха в последните секунди на мача.

Точен бе Уисам Бен Йедер.

В другия мач от кръга игран по-рано днес, Валенсия драматично победи Уеска с 2:1.

Гол на Дани Парехо изведе домакините напред, а Кучо Ернандес изравни от дузпа.

"Прилепите" бяха на прага на голямо разочарование, но Кристиано Пичини в последната секунда хвърли "Местая" в екстаз с победния си гол.