Реал (Мадрид) допусна грешна стъпка в Ла Лига, при това в най-неочаквания момент и срещу най-неочаквания противник.

Кралският клуб направи 1:1 срещу храбрите каталунци от Жирона, като това бе втората им грешна стъпка от началото на сезона.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

За 12 кръга шампионите имат 10 успеха и две ремита, като и двете дойдоха на "Бернабеу". Днес срещу Жирона, а в началото на месеца срещу Осасуна.

Големите проблеми за Реал днес дойдоха от непреодолимата каталунска стена, съставена от десетима храбри играчи в жълти екипи. Тази стена почти не се пропукваше, като едва в 70-ата минута хитър пас на Валверде успя да намери Винисиус, а на празна врата бразилецът вкара за 1:0.

След този гол целият "Бернабеу" изпита облекчение и сякаш трите точки изглеждаха сигурни за Кралете, преди да дойде изключително спорната 77-а минута на мача.

Тогава след центриране топката се удари в ръката на Асенсио и главният рефер бе привикан да преразгледа ситуацията с ВАР, а след кратко колебание той посочи бялата точка.

Със сигурност спорна ситуация, защото макар и топката да удари горната част на ръката на Асенсио, то тя бе плътно прилепена до тялото му.

Реферът обаче не се поколеба, отсъди дузпа, а Стуани я превърна в гол за 1:1.

Това обаче не бе краят на драмата, защото в последната 90-а минута на мача Реал стигна до нов гол, който обаче реферът отмени заради нарушение срещу вратаря, като в случаят решението му бе по-скоро правилно.

Макар добавеното време на мача да бе цели девет минути, то Реал така и не успя да направи нищо интересно пред вратата на Жирона и двубоят завърши наравно 1:1, както и с червен картон за Тони Кроос.

Така Реал загуби две точки от аванса си и вече има само една пред втория Барселона, докато Жирона се изкачи до 16-ата позиция в класирането, но продължава да е с равни точки с останалите тимове от зоната на изпадащите.