Победната серия на Берое, която се простираше в четири поредни успеха, приключи в София. ЦСКА спечели с 2:0 срещу старозагорци под дъжда на "Българска армия", а в ключова фигура за тринадесетата победа на столичани в елита се превърна Греъм Кери, отбелязал и двата гола днес.

Заралии се оказаха в ролята на губещ в първенството за пръв път от 7 декември. Домакините пък се съвзеха след изненадващото поражение от Царско село преди седмица.

Кери опита да изненада Душан Перниш още в първата минута, но стреля извън рамките на вратата на Берое. Ирландецът бе най-активен от състава на ЦСКА през цялото първо полувреме, създавайки още няколко опасности.

Първата половина на "Българска армия" сякаш ще се запомни повече с петте жълти картона, които Ивайло Стоянов показа на футболистите на двата отбора. Официалните предупреждения на практика бяха повече от реалните възможности както за домакините, така и за гостите.

Освен опитите на Кери, Кристиян Малинов също стреля опасно след малко повече от половин час игра, но без успех.

Крум Стоянов отбеляза за Берое в 37-ата минута, но попадението му правилно бе отменено заради засада и нулевото равенство остана непроменено в оставащата част от първото полувреме.

В 59-ата минута Кери откри след перфектно изпълнение на пряк свободен удар - 1:0. От над 25 метра той стреля неспасяемо с левия крак до гредата на Перниш, за да даде гол преднина на ЦСКА.

Попадението доведе до импулс в играта на "армейците" и Малинов за втори път в мача опита да изенанда Перниш от дистанция, но той спаси.

Кери се поздрави с втори красив гол за вечерта след 72 минути игра, този път с десния крак, след като спря топката на гърди и стреля от въздуха за 2:0 от границата на наказателното поле.

Върнан Анита си отбеляза автогол десетина минути по-късно, но и Берое остана капо за втори път в мача, след като и това попадение бе отменено. Причина за това бе нарушение в нападение на Ибрахима Конте срещу Иван Турицов момент по-рано.

С победата днес ЦСКА изпревари Левски и се изравни по брой точки с втория в класирането Локомотив (Пловдив) - 46. "Сините" са и с мач по-малко, защото утре гостуват на Ботев (Враца). Берое е точно под чертата на шестицата - на седмо място с 37 точки, с колкото е и шестия Черно море.