Кирил Десподов изигра изключителен мач и вкара три гола в австрийското първенство.

Той наниза хеттрика си при победата на неговия Щурм Грац с 4:0 над Санкт Пьолтен в двубой от 12-ия кръг на местната Бундеслига.

До почивакта резултата бе 0:0, но в 50-ата минута Десподов откри със страхотен удар.

Десет минути по-късно той получи страхотен пас от Китешвили, за да удвои резултата.

Беким Балай направи преднината на Шурм класическа, а Десподов оформи своя хеттрик и крайното 4:0 в 79-ата минута, останал сам срещу вратаря.

Родният национал играе в австрийския тим под наем от италианския Каляри, като от началото на сезона в Бундеслигата има 3 асистенции, вече и 3 гола.

Това бе първият хеттрик в кариерата му, а неговият Щурм заема петото място в класирането.