Селтик си осигури на практика осма поредна титла в Шотландия след 2:1 над Рейнджърс в свирепото дерби на Глазгоу.

В 86-ата минута Джеймс Форест вкара победно, а мачът завърши с масово сбиване на играчите от двата тима.

То дойде, след като играчите на Селтик се израдваха демонстративно пред тези на Рейнджърс с последния сигнал и ги провокираха.

В 27-ата минута Одсон Едуар откри за домакините, а 4 минути по-късно Алфредо Морейос от Рейнджърс получи директен червен картон за удар без топка.

Това е пети случай през сезона, в който колумбиецът е гонен от терена.

Райън Кент изравни в средата на второто полувреме за десетимата в синьо, а после изпусна и златен шанс за втори гол.

Форест вкара, а в секундите след това Кент удари с юмрук в лицето капитана на Селтик Скот Браун, но реферите не видяха.

Сбиването след края донесе още един червен картон, за Анди Халидей от Рейнджър, който скъса фланелката на съперник при опит да го тушира на земята.

Селтик води с 13 т. аванс при оставащи седем кръга и няма как да изпусне титлата.