Барселона срещу Манчестър Юнайтед безспорно е най-интригуващият сблъсък от четвъртфиналите в Шампионска лига.

Изтегленият днес жребий противопостави двата европейски гранда в битка за полуфиналите на турнира.

Любопитното е, че последните две срещи между двата тима в турнира са финали, тези през 2009-а и 2011-а, след които краен победител бе Барселона (2:0 и 3:1). Каталунците и Юнайтед играха и паметен финал в Купата на купите през 1991 г., спечелен от английския гранд с 2:1.

На пръв поглед Барса изглежда фаворит и в този сблъсък, но с обрата над ПСЖ Юнайтед показа, че отново е способен на големи неща в Европа.

Миналогодишният финалист Ливърпул извади късмет при жребия и ще срещне португалския Порто. Двата тима играха на осминафинал преди година, когато английският тим безпроблемно продължи след общ резултат от 5:0.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Кристиано Роналдо и неговият Ювентус пък ще пътуват до Амстердам за среща с младия тим на Аякс. Холандците хвърлиха голямата бомба в предния кръг, изхвърляйки носителят на последните три трофея Реал (Мадрид). Сега ги чака сблъсък с кошмарния за тях Роналдо, който има 7 гола и 2 асистенции в пет срещи с Аякс.

Четвъртфиналите ни предоставиха и изцяло английския сблъсък, в който Тотнъм ще се изправи срещу Манчестър Сити.

Паралелно с жребия за четвъртфиналите, бе изтеглен и този за полуфиналите.

От него стана ясно, че победителят от сблъсъка между Тотнъм и Манчестър Сити, ще посрещне продължилия след мача между Аякс и Ювентус.

Един измежду Барса и Манчестър Юнайтед, пък ще мери сили на финала срещу победителя от Ливърпул и Порто.

Първите четвъртфиналит мачове са на 9 и 10 април, реваншите седмица по-късно.