Отборът на Интер е носител на Суперкупата на Италия. Това се случи след победа над Милан с 3:0 в градското дерби на Милано, което обаче се игра в Рияд.

По комерсиални причини този двубой се изигра в Саудитска Арабия, трибуните не бяха изпълнени до краен предел и обстановката бе далеч от тази, която двата тима предлагат на "Сан Сиро", а в крайна сметка носителят на Купата на Италия от миналия сезон победи шампиона.

С това Интер защити трофея си за Суперкупата, който преди година спечели срещу Ювентус, а днес го направи срещу другия си голям съперник - Милан.

Видео от мача вижте тук >>>

Освен втори пореден, трофеят на Интер е общо седми, с което "нерадзурите" изравниха Милан, а лидер по този показател остава Ювентус с деветте Суперкупи.

Специален бе моментът и за треньора на тима Симоне Индзаги, който сам вече има четири трофея като треньор от турнира. Два от тях той спечели с Лацио, а към тях добави и два поредни с Интер.

Снимка: АР/БТА

В основата на успеха на Интер бе прекрасната първа част, която "нерадзурите" изиграха, като след нея те се оттеглиха със заслужен аванс от 2:0.

Още в 10-ата минута резултатът бе открит след прекрасна атака, в която Николо Барела отпраси отличен пас в наказателното поле, където левият краен бранител Федерико Димарко се разписа.

Само десет минути по-късно Интер вече водеше с два гола, а този път изцяло заслугата за попадението бе на Един Джеко, който получи в наказатленото поле и по перфектен начин смени посоката, а след това отбеляза за 2:0.

През втората част Милан определено владееше по-често топката и опитваше да се върне в мача, но това по никакъв начин не означаваше, че "росонерите' стигат до положения.

Интер сякаш контролираше всичко, а в 77-ата минута Лаутаро Мартинес с прекрасен гол с външен фалц оформи крайното 3:0 и подари Суперкупата на "синьочерната" част на Милано.

Снимка: Getty images