Магията на Купата на Футболната асоциация в Англия винаги предоставя страхотни приказки на малки и колоритни отбори.

Този сезон един от главните герои в турнира е скромният ФК Чорли, който достигна до четвъртия кръг на турнира.

Скромният тим от шестото ниво на английския футбол, днес отстрани своя шести съперник в турнира, побеждавайки втородивизионния Дарби Каунти с 2:0.

Разбира се, огромно значение за този резултат имаше фактът, че в състава на Дарби плъзна коронавирусът, което принуди тима да дойде с голяма част от юношите си в Чорли.

Това обаче не отне от емоциите по време на мача и празненствата след него, като едиснтвеното, което липсваше, бяха феновете.

Играчите на Чорли пък отпразнуваха успеха с песни в съблекалнята и си пожелаха в следващия кръг да посрещнат някой от гигантите на английския футбол като Манчестър Юнайтед и Ливърпул.

По същото време Евртън на Карло Анчелоти трябваше да играе 120 минути срещу Родъръм, но все пак до сензация не се стигна и "карамелите" спечелиха с 2:1.