ЦСКА стигна до 0:0 като гост на Клуж и взе втората си точка в груповата фаза на Лига Европа.

Но категорично може да съжалява, че не спечели победата при визитата на шампиона на Румъния, който надигра в големи периоди.

Домакините имаха само едно добро положение за 90 минути, докато ЦСКА на три пъти бе близо до гола, но Али Соу пропусна да нанесе решаващия удар. Гамбиецът минава за звездата на отбора, на в куп важни мачове неговите неуспехи пред гола, и то от отлични позиции, са причина за загуба на точки.

Така бе и при 0:0 като гост на Рома, когато пак Соу трябваше да реши мача сам срещу вратаря в края, но отново бе неточен. Днес в Румъния той отново бе много активен и свърши работа в задържането на топката, но пред вратата показа учудваща немощ и неточност.

Още в 4-ата минута българският отбор трябваше да поведе, но удар на Валентин Антов бе избит от голлнията. Три минути по-късно Бусато спаси удар на Дебелюх, който бе и най-опасното положение за Клуж.

До почивката играта бе равностойна, но след нея ЦСКА напълно доминираше и трябваше да победи.

Соу изпусна сам, стреляйки встрани. После не успя с глава след чудесно центриране на Георги Йомов, което необяснимо не успя да засече.

В края пак гамбиецът бе неточен от добра позиция, а шут на Тиаго бе спасен. Клуж основно се бранеше след почивката, а в последните 5 минути бе и с 10 души, след като Кипчу бе изгонен за втори жълт картон. Той опита да спечели дузпа, но реферът Делерю прецени, че има симулация.

И така... 0:0. ЦСКА остава единственият отбор в груповата фаза на Лига Европа, който не е вкарал гол. Има две точки, но не и попадение, с голова разлика 0:6.

Предстои домакинство на Рома след седмица, в което отново ще се играе за чест.

Италианците спечелиха с 3:1 у дома срещу Йънг Бойс днес и са твърдо първи в групата, осигурили си място в елиминациите.