Лудогорец за първи път през сезона не успя да спечели свое домакинство в шампионата, след като завърши 1:1 срещу Арда в 11-ия кръг.

Двата тима си размениха по едно попадение през първото полувреме, а през второто ВАР на два пъти отменя попадения на шампионите за тънки засади. При първата системата не показа линиите между замесените играчи, а при втората графиката беше начертана по странен начин.

Това е втора издънка за разградчани през сезона след равенството 2:2 срещу ЦСКА 1948 в третия кръг. Отборът на Анте Шимунджа все пак си връща първото място в класирането с 23 точки, колкото имат и "червените", но с два изиграни мача повече. Арда записа второ поредно равенство и е девети със 17 точки.

Още в 18-ата секунда Лудогорец поведе, когато Рик Джонатан отне топката от съперника, подаде на Кирил Десподов, а той асистира на Матиас Тисера. Аржентинецът стреля от малък ъгъл, а бранителят Алекс Петков не успя да отклони топката и тя влетя във вратата му.

В 11-ата минута Тисера бе близо до втори гол, когато отправи силен удар с глава, но Анатоли Господинов се намеси класно. Стражът след това направи супер спасяване и след удар на Десподов.

Моментът за Арда дойде в 27-ата минута, когато Александър Георгиев центрира остро и Георги Терзиев с глава си отбеляза автогол.

В 56-ата минута Арда беше близо до това да направи пълен обрат, когато Ел Мами Тетах отправи труден удар, за да последва прекрасна намеса на Серджио Падт.

Малко след това на другата врата Лудогорец отправи удар с глава чрез Георги Терзиев, но последва още по-впечатляваща намеса на капитана Иван Коконов, който пресече топката пред гол линията.

Разградчани решиха, че са повели в резултата в 77-ата минута, когато хубава атака беше завършена от бразилеца Нонато. Само че ВАР видя засада на Сисиньо по-рано в атаката, а линии за такава така и не бяха показан, въпреки че положението бе много спорно.

В 85-ата минута още един гол на Лудогорец беше отменен. След центриране от корнер топката беше отклонена към вратата и Иван Коконов прати топката във вратата си. Зад него беше Игор Тиаго, който според нарисуваните линии бе в нередовна позиция. ВАР прецени, че нападателят на разградчани влияе на играта и отмени попадението.

В петминутното продължение на срещата Джунейт Али от гостите беше изгонен с втори жълт картон, след като се опита да губи време преди изпълнение на тъч.