Снощният мач между Барселона и Валядолид предизвика доста реакции в Испания, най-вече заради съдийството в него.

Каталунците постигнаха драматична победа с 1:0, с гол паднал в последната 90-ата минута на мача.

По това време обаче гостите от Валядолид вече бяха с човек по-малко заради директния червен картон на Оскар Плано. Със сигурност доста спорно решение, в което играчът на гостите в никакъв случай не трябваше да бъде гонен.

Любопитното е, че в тази ситуация реферът имаше право да ползва ВАР, но не го направи, а бе категоричен. Той също така бе толкова категоричен малко по-рано, когато подмина игра с ръка на играч на Барса в собственото си наказателно поле.

Естествено, че играчите на Валядолид бяха недоволни и изразиха възмущението си, но най-деен в протестите бе кметът на града Оскар Пунете, който минути след последния съдийски сигнал публикува "Истински обир и срам" в социалните мрежи.

Малко по-късно той публикува отново, като този път написа: "Цялата ми подкрепа е за играчите на Валядолид, които днес дадоха урок по футбол на "Камп Ноу".

Любопитно, че недоволство от рефера Хайме Латре имаше и в лагера на Барселона, най-вече в лицето на суперзвездата Лионел Меси.

"Маrca" цитира думи на аржентинеца, изречени по време на прякото излъчване на мача.

"Той търси причина, за да ми покаже жълт картон. Това е невероятно", казва Меси.

А причината е, че при жълт картон той щеше да пропусне следващия мач на каталунците, който е Ел Класико срещу Реал (Мадрид). Меси все пак се запази без картон, като ще бъде част от сблъсъка през уикенда.