Англия и Германия сътвориха зрелището за футболна Европа с равенство 3:3 на "Уембли" в последен мач за двата отбора от Група 3 на елитната Дивизия "А" в Лигата на нациите.

И двата тима бяха наясно със съдбата си преди началото на двубоя, като Англия вече бе изпаднала по-долната дивизия, а Германия нямаше шансове за класиране във финалната четворка.

Равенството остави отбора на Гарет Саутгейт със скромен актив от три точки и без победа в шестте мача, а Германия е на третото място със седем точки. Голямата изненада на турнира Унгария не успя да спечели групата, след като загуби с 0:2 домакинството си на Италия в Будапеща. Така "Скаудра Адзура" ще играе на полуфиналите, където са още Хърватия, Нидерландия и един измежду Португалия и Испания.

Германия тази вечер поведе с 2:0 на "Уембли" след две груби грешки на Хари Магуйаър, който първо направи дузпа, реализирана от Илкай Гюндоган в 52-ата минута, а 15 минути по-късно изгуби топката, за да последва атака, която завърши с красив гол на Кай Хаверц.

Англия обаче отговори със светкавичен обрат и три гола за 11 минути. Първият падна в 72-ата след точен удар на Люк Шоу на далечната греда след пас на Рийс Джеймс. Три минути по-късно Мейсън Маунт вкара за 2:2, а в 83-ата минута Хари Кейн реализира дузпа за 3:2. Германия обаче стигна до равенството след грешка на вратаря Ник Поуп, който не успя да улови топката и Хаверц направи лесна добавка за крайното 3:3.

В другия мач от групата Италия спря устрема на унгарците с попадения на Джакомор Распадори през първото полувреме и Федерико Димарко през второто.

В Дивизия "B" също бе интересно, макар че Ивайло Петев вече бе класирал Босна и Херцеговина като първи в Група 3. Неговият тим загуби от Румъния с 1:4 в Букурещ, но въпреки това е първи с 11 точки. Румънците пък изпаднаха в Дивизия "C" със седем точки, колкото има и третият Черна гора. Черногорците тази вечер загубиха домакинството си на Финландия с 0:2, като и двата отбора остават в тази дивизия.

В мач от последната Дивизия "D" Естония разгроми като гост футболното джудже Сан Марино с 4:0 и спечели категорично група 2 с максимален актив от 12 точки, който го праща в Дивизия "C", където е и тимът на България.