Отборът на Челси започна предсезонните контроли отвъд океана с победа в приятелския турнир "Флорида Къп".

"Сините" от Лондон надвиха с 2:1 мексиканския колос Клуб Америка, пред погледа на новото си звездно попълнение Калиду Кулибали.

Сенегалският защитник бе на пейката, но само като зрител. Той не бе по екип и включен в групата за двубоя. Това се случи само часове, след като Челси обяви привличането му за 38 милиона евро от Наполи, с четиригодишен договор.

Иначе контролата срещу Клуб Америка се игра при страхотна атмосфера в Лас Вегас, за която допринесоха и хилядите мексиканци, дошли да подкрепят най-популярния клуб в страната.

Видео от мача вижте тук!

Клуб Америка успяваше храбро да брани вратата си до 55-ата минута, когато Тимо Вернер получи отличен пас от Рийс Джеймс. Първият му удар срещна сътобрник, но при добавката немският национал бе точен.

Мачът ще се запомни и с безумния автогол, който английският клуб си отбеляза. Само пет минути след откриващия гол, Рийс Джеймс върна една лека и наглед напълно безпроблемна топка към своя вратар, но Маркос Бетинели комичено не успя да я спре.

За статистиката автоголът е на Джеймс, но естествено цялата вина е на плещите на резервния вратар.

Челси все пак успя заслужено да достигне до победата, а това се случи с изключителен гол малко преди края, когато Мейсън Маунт с прекрасен удар направи резултата 2:1.

Американското приключение на Челси ще продължи с мач срещу местния Шарлът и с двубоя за трофея "Флорида Къп" срещу лондонския съперник Арсенал.