Мениджърът на Тотнъм Антонио Конте отправи тежки думи за използването на системата ВАР във футбола, след като неговият отбор бе лишен от класиране за елиминациите на Шампионска лига заради отменен гол в края.

Тотнъм и Спортинг (Лисабон) завършиха наравно 1:1 в Лондон, но в 95-ата минута попадение на Хари Кейн бе зачеркнато при много спорни обстоятелства заради засада.

Случи се след центриране на Иван Перишич от десния фланг, което беше отклонено с глава от Емерсон Роял към Кейн преди английският национал да вкара. Последва бурна радост на "Уайт Харт Лейн", която продължи няколко минути преди ВАР да отмени попадението заради засада на Кейн.

В ситуацията става дума за сантиметри, като тя изглежда още по-спорна предивд факта, че Емерсон е в по-предна позиция от своя съотборник, но пък топката явно не е.

Конте побесня след решението и бе изгонен с директен червен картон, което ще го извади от скамейката за ключовия мач в Марсилия в последния кръг на 1 ноември. В момента "шпорите" водят с осем точки, докато Спортинг и Айнтрахт Франкфурт имат по седем, а французите шест.

"Топката беше пред Кейн и голът си е гол. Не разбирам ВАР и тази линия, която сложиха. Много е трудно да се коментира подобно решение. ВАР създава много вреди и сега трябва да ги приемем.

Искам да видя на друг стадион как ще отменят такъв гол за голям отбор. Чувствам голяма несправедливост и не виждам нищо позитивно в цялата работа. Много съм разочарован, защото не виждам никаква справедливост в такава ситуация. След решението всички бяхме недоволни, но ми показаха червен картон, защото съм най-популярният човек на терена.

Заслужавахме да спечелим и се надявам клубът да разбира, че трябва да е силен след такъв момент. Нуждаем се от една точка в следващия мач, но не разбирам защо трябваше да го чакаме, при положение, че можехме да се класираме още тази вечер", каза недоволният италианец.