ЦСКА загуби с 1:2 приятелската среща с Ред Бул Залцбург, която не бе доиграна. Проверката бе прекратена след 70 минути игра заради инцидент със зрител, което наложи намесата на двата медицински щаба и прекъсване на играта.

При случката австрийски запалянко загуби съзнание и падна от трибуната около скамейката на "червените". Лекарите на двата тима започнаха да му оказват първа помощ до идването на медицински хеликоптер, а след десетина минути съдията реши да прекрати контролата.

Треньорът Саша Илич за пръв път в Австрия можеше да разчита на Иван Турицов, който изведе тима с капитанската лента, и Яник Вилдсхут, които пропуснаха предишните контроли на тима. Извън групата пък останаха контузените Мено Кох, Росен Маринов, Юрген Матай и Георги Йомов, който все още не е напълно възстановен от контузията в глезена, получена по време на лагера с националите.

След равностойна игра и споделено надмощие между двата тима ЦСКА откри резултата в 28-ата минута - Станислав Шопов изпълни перфектно пряк свободен удар отдясно и с левия крак прати топката в далечния ъгъл - 1:0 за "армейците".

Четири минути по-късно обаче Жеферсон бе заменен принудително заради контузия, като на негово място се появи Йоан Бауренски.

До края на полувремето пък австрийският хегемон изравни след попадение на Роко Шимич, който засече с глава на метър от вратата в 37-ата минута и направи 1:1.

Малко след началото на второто полувреме ЦСКА трябваше да извърши поредна принудителна смяна след травма на Тибо Вион, който бе заменен от Браян Морено. В 52-ата минута Жуниор Адаму направи обрата в полза на Залцбург пълен, след като изпревари Бусато след центриране отдясно и пусна топката край него.

В 70-ата минута зрител край страничната линия загуби съзнание, като лекарските екипи на двата клуба веднага се втурнаха да му оказват помощ, а след 10-минутна пауза, в която медиците помагаха на пострадалия, двубоят бе прекратен.

Титулярен състав: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 3. Жеферсон, 11. Лазар Туфегджич, 15. Тибо Вион, 27. Маурисио Гарсес, 8. Станислав Шопов, 14. Калоян Кръстев

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 22. Енес Махмутович, 16. Асен Дончев, 5. Федерико Варела, 20. Йоан Бауренски, 7. Йоан Баи, 28. Браян Морено, 24. Марк-Емилио Папазов, 26. Мартин Смоленски, 23. Радослав Живков