Манчестър Юнайтед загуби с 2:4 като гост от Кадис в контрола, целяща да запълни част от паузата заради Световното първенство. Това беше и първи мач на "червените дяволи" след раздялата с Кристиано Роналдо.

"Червените дяволи", разбира се, бяха без огромна част от звездите си, които са все още с националните отбори. Затова мениджърът Ерик тен Хаг заложи в стартовия състав на Мартин Дубравка, Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Брандън Уилямс, Скот Мактоминей, Антъни Еланга, Дони ван де Беек, Алехандро Гарначо и Антони Марсиал, а през второто полувреме се появи изцяло различен състав.

Домакините, които се намират в зоната на изпадащите в Ла Лига, вкараха два гола още в първия четвърт час. Техни автори станаха Карлос Гарсия от дузпа и Антони Лосано. Малко по-късно Марсиал намали.

Веднага след почивката 17-годишният талант Коби Майну изравни. Младокът остави най-добри впечатления с изявите си от всички футболисти на Манчестър Юнайтед. В 59-ата минута Рубен Собрино вкара трети гол за Кадис, а в 77-ата Томас Вергара сложи точка на спора след грешка на Чарли Савидж.

Манчестър Юнайтед продължава с контролите по време на Мондиала на 10 декември, когато съперник ще е друг елитен испански тим - Бетис.