Локомотив Пловдив не успя да направи чудо на "Паркен" и претърпя поражение от местния Копенхаген в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

"Смърфовете" загубиха с 2:4 от домакините и така с общ резултат 3:5 отпаднаха от надпреварата и европейските клубни турнири.

Датският тим, който е далеч по именит от българския, грабна съперника си от първите минути и не остави никакви съмнения в превъзходството си, въпреки че седмица по-рано в Пловдив срещата бе напълно равностойна.

Копенхаген показа, че е подценил Локо в първия мач и на реванша вкара два ранни гола, с които си осигури спокойствие. Пловдивчани върнаха едно попадение чрез капитана си Димитър Илиев, но в края на първата част и началото на втората Копенхаген вкара по още веднъж. В края Лукас Салинас отбеляза второ попадение за българския тим. Датчаните зарадваха близо 15 хиляди души по трибуните, които в последните седмици гледаха мачове от Европейското първенство на този стадион.

Датският гранд отстранява четвърти различен български отбор в евротурнирите - направи го още с Левски през 1998-а, с Лудогорец през 2017-а и с ЦСКА през 2018-а. Все пак Локото се представи достойно и отново показа, че е готов да се бори докрай.

Още в 40-ата секунда обаче Копенхаген можеше да поведе. Мохамед Дарами проби и опита удар, но Пиргов спаси последва добавка на Камил Вилчек, която срещна страничната греда. Голям късмет за българския тим.

При втория си точен удар датчаните поведоха в 11-ата минута. Кевин Дикс се разписа с глава след центриране от корнер. Нидерландецът се извиси над отбраната и отправи красив удар за 1:0.

В 15-ата минута Илко Пиргов отново трябваше да се намесва ключово. Българският страж се разтегна максимално при удар от почти нулева дистанция на Вилчeк. Секунди по-късно Дикс можеше да вкара втория си гол, но от три метра с воле стреля много високо.

Устремният натиск на домакините отново даде резултат в 20-ата минута. Дарами финтира твърде лесно Кристиан Гомис и с остър пас намери непокрития Дикс, който на празна врата вкара второто си попадение за вечерта - 2:0.

В 30-ата минута Локото стигна до попадение в едно от редките си стигания до полето на съперника. Пловдивчани получиха пряк свободен удар. Първис Умарбаев центрира и Артур Крачун стреля с глава. Последва страхотно спасяване на вратаря, но с добавка Димитър Илиев реализира за 1:2 и зарадва малобройната пловдивска агитка.

За жалост 10 минути по-късно Копенхаген отново върна комфортния си аванс. Отново всичко започна Дарами, който подаде към Пеп Биел. Испанецът проби през центъра и с прецизен удар по земя направи 3:1.

Втората част също започна лошо за Локомотив. В 48-ата минута трима играчи на домакините комбинираха бързо и силно играещият Дарами от лесна позиция реализира за 4:1.

Датчаните бяха безмилостни и продължиха да търсят голове. В 65-ата минута резервата Йонас Винд проби през центъра и стреля покрай вратата. Шест минути по-късно домакините за втори път нацелиха гредата. Отново Винд проби и стреля, а топката срещна напречната греда и тупна на гол линията.

Локомотив нямаше какво да губи и стигна до втори гол в 85-ата минута след много хубава атака. Николай Николаев подаде към Димитър Илиев, който отклони с глава към Лукас Салинас. Бразилецът стреля и се получи лек рикошет, който му помогна - 2:4.

КОПЕНХАГЕН: 1. Грабара, 2. Дикс, 5. Кохолава, 20. Бойлесен, 34. Кристиансен, 6. Стаге, 33. Фалк, 12. Лерагер, 16. Биел, 11. Дарами, 9. Вилчек

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Пиргов, 20. Петрович, 25. Крачун, 4. Гомис, 6. Янчев, 34. Витанов, 11. Руан, 9. Карагарен, 39. Умарбаев, 10. Минчев, 14. Илиев