Съперниците на ЦСКА и "Лудогорец" в Лига Европа ще излязат в коренно различно настроение преди реваншите от турнира в четвъртък.

След успеха с 2:1 над ЦСКА на "Васил Левски", датският гранд "Копенхаген" спечели и дербито на страната срещу "Брьондби" с 3:1.

Стале Солбакен бе дал почивка на двама от играчите, които бяха титуляри срещу ЦСКА - Кенан Кодро и Сотирос Папаянопулос, а резултата откри Роберт Сков в 35-та минута.

Тимът на "Брьондби" успя да изравни в началото на втората част чрез Анте Ерцег, но два бързи гола на Николай Томсен и Виктор Фишер десет минути преди края, донесоха важния успех за "Копенхаген".

Това бе пети кръг на датския шампионат, като "Копенхаген" оглавява класирането с четири успеха и едно поражение.

Мачът на датчаните срещу ЦСКА е в четвъртък от 19:30 българско време.

Босненският "Жрински", който е съперник на "Лудогорец", записа трето поредно поражение.

Тимът от Мостар загуби гостуването си от четвъртия кръг на шампионата срещу "Челик" с 0:1.

Това бе трето поредно поражение за босненският тим. "Жрински" отстъпи с 0:1 от "Лудогорец" в четвъртък, а преди това загуби от "Железничар" с 0:2.

Отборът заема шеста позиция в местния шампионат, а двубоят им срещу "Лудогорец" е в четвъртък от 21 ч българско време.