Барселона и Реал (Мадрид) са обичайните избори на всеки за лидер в класирането в Испания. Но водачът в Ла Лига след седем кръга е друг - Реал (Сосиедад). Баските отново оглавиха подреждането, след като в неделната вечер се разправиха с 4:1 с отбора на Уеска.

Тимът от Сан Себастиан винаги е гарантирал проблеми за гостуващите на "Аноета" отбори, като преди визитите си там тръпки побиват дори и играчите на грандовете. След стабилното си представяне през миналия сезон (шесто място), сега футболистите на Иманол Агуасил продължават да впечатляват с играта си.

Капитанът Микел Оярсабал откри от дузпа десет минути преди края на първото полувреме, но още в първата минута на второтo Рафа Мир изравни за арагонците. Равенството обаче не се задържа особено дълго, защото в 54-ата минута Оярсабал надскочи защитник на Уеска и вкара с глава за 2:1. След това гордо посочи емблемата на гърдите си - баските винаги са имали особена гордост към родните си отбори, а в крайна сметка той е играл единствено за Реал в кариерата си досега.

В минутите до края Давид Силва реши мача с две прекрасни асистенции - нищо ново за него, но след години в Англия, сега отново прави това в Испания. Първо в 68-ата минута намери Кристиан Португес, който от малък ъгъл направи 3:1, а в 74-ата изведе резервата Александър Исак сам срещу вратаря с пас от над 40 метра за 4:1.

След тази победа Сосиедад има 14 точки и голова разлика от 14:3 след седем изиграни мача. Реал (Мадрид) е на второто място с 13 точки и мач по-малко, а тройката се допълва от Гранада, също с 13 точки и двубой по-малко.