След като по-рано през сезона Жозе Моуриньо бра исторически срам при загубата на Рома с 1:6 като гост на Бодьо/Глимт, сега коравите северняци отново шокираха отбора на Специалния, макар и не толкова гръмко. Норвежкият тим надви “вълците” с 2:1 в третата среща помежду им в Лигата на конференциите този сезон, след като преди това записа победа и равен в групата, в която бе и ЦСКА.

Сега обаче залогът е доста по-голям, защото говорим за двубой от четвъртфиналната фаза. Италианците ще се опитат да стигнат до обрат в реванша на “Олимпико”, но по всичко личи, че Бодьо определено не е сред любимите им съперници.

Капитанът Лоренцо Пелегрини даде аванс на гостите две минути преди почивката с третия си гол за сезона в турнира. Той бе изведен от Хенрик Мкхитарян с чудесно докосване, а след това от малък ъгъл преодоля вратаря за 1:0.

Радостта обаче не бе дълга, защото домакините изравниха само десет минути след подновяването на играта. Брайс Уембангомо стреля от границата на наказателното поле, а Руи Патрисио допусна кошмарна грешка, след като не успя да улови топката и тя влезе в мрежата му, макар и малко комично - 1:1. Повторенията всъщност показаха, че топката се е ударила в Улрик Салтнес и това е заблудило вратаря на италианците.

В предпоследната минута на редовното време домакините пречупиха за втори път именития си съперник. Това стана факт след статично положение, при което Хуго Ветлесен засече центриране с глава за 2:1. Патрисио отново не реагира добре, защото топката отново се удари в друг футболист преди да влезе във вратата.