Мечтата за Шампионската лига на Лудогорец приключи болезнено. "Орлите" паднаха в реванша срещу азербайджанския Карабах с кошмарното 2:7, въпреки че след първата среща имаха аванс от 2:1. Така с общ резултат 4:8 хората на Георги Дерменджиев отпадат в третия квалификационен кръг от квалификациите за турнира на богатите.

Лудогорец отпада от надпреварата, но продължава евроучастието си в плейофа за влизане в групите на Лига Европа, въпреки че записа най-тежката си домакинска загуба в цялата си международна история.

Жуниньо откри резултата в 6-ата минута, възползвайки се от груба грешка на Вердон. Квадво Дуа обаче бързо изравни с попадение в 13-ата минута, а отново той вкара дузпа десет минути по-късно за пълния обрат. От тук мачът се превърна в пълно фиаско за "орлите". В края на полувремето азерите отново излязоха напред в резултата след точно изпълнена дузпа от Бензиа (45+1 д.) и гол на Патрик Андраде (45+6).

Именно при резултат 3:2 в полза на Карабах завърши редовното време, макар че азерите можеха да си решат нещата още в него, но техен футболист нацели греда в 77-ата минута. В продълженията азерите прегазиха Лудогорец, в чиито редици се бяха появили ветераните Чочев, Неделев и Делев, вкарвайки им още четири попадения за унизителното 2:7.

Още в шестата минута гостите стигнаха до гол, след като Вердон направи груба грешка и подари топката на Жуниньо, който сам срещу вратаря на домакините не сбърка - 0:1 за гостите и равенство в общия резултат - 2:2.

Квадво Дуа успя бързо да върне гола в 13-ата минута, след като топката се отби от горната греда, а нападателят направи добавка с глава и я прати в мрежата - 1:1.

Снимка БТА

Екшънът в Разград продължи, като съдията се оказа главно действащо лице, когато бе привикан от VAR да изгледа спорна ситуация за нарушение в наказателното поле на Карабах. След това реферът отсъди дузпа, която в 23-тата минута отново Квадво Дуа реализира - 2:1 за Лудогорец!

В 37-ата минута феновете по трибуните показаха подкрепата си със скандирания и плакати към контузения Бърнард Текпетей (играещ именно с номер 37), който в първия двубой с Карабах счупи крака си.

Снимка БТА

В самия край на полувремето реферът отсъди и дузпа за гостите за нарушение в наказателното поле, което беше 100-процентово и нямаше нужда да бъде проверявано с VAR. Зад топката застана Бензиа, който вкара за 2:2.

В шестата минута на даденото от съдията продължение на първата част пък влезлият като резерва Андраде даде аванс на гостите с мощен далечен удар - 3:2 за Карабах и истинска голова фиеста в сблъсъка.

При този резултата двата тима се оттеглиха за почивка.

В началните минути на втората част Лудогорец опита да потърси изравнителен гол, но Карабах дебнеше на контраатаки и принуди домакините да действат предпазливо.

Постепенно обаче гостите взеха инициативатата и ситуацията на терена се обърна.

В 71-вата минута Руан Круз излезе на чудесна позиция, но изстрелът му мина покрай гредата на азербайджанския тим.

Снимка БТА

Карабах пък отговори с удар в гредата само 6 минути по-късно. До края на мача двата тима заложиха на сигурното и преобладаваха много нарушения, като нови голове нямае и така всичко трябваше да се реши с продължения.

Още в началото на първото продължение Карабах стигна до гол след далечен удар от ъгъла на наказателното поле, а попадението смълча трибуните - 4:2 за гостите.

Лудогорец се хвърли в атака, но вместо да върне попадение, получи нови три. И всичко в мача беше решено.