Кошмара прониза "соколите", за да си извоюва приза за голмайстор №1 на Първа лига
С общо 18 гола той оглави класацията за голаджии
Леандро Годой, популярен с колоритния си прякор "Кошмара", е голмайстор №1 на Първа лига през настоящия сезон.
Именно това бе единствената интрига преди двубоя между Берое и Спартак (Варна) от последния кръг на плейофите, в който двата отбора на практика не играеха за нищо.
Берое успя да вземе победата с 3:1, но това по никакъв начин не промени класирането на двата клуба и старозагорци завървшат сезона на осмата позиция с 49 пункта, а Спартак е седми с две точки повече.
Големият въпрос под "Аязмото" бе дали Годой ще вкара гол, защото преди първия съдийски сигнал той имаше 16 попадения в Първа лига. По този начин аржентинецът делеше първата позиция с Ахмед Ахмедов, който вкара 16-те си попадения през есента, но след това напусна Спартак в посока Япония, както и с Анте Аралица от столичния Локомотив, който обаче изигра последния си мач вчера.
И отговорът се забави само с 25 минути, защото именно толкова отне на Берое да открие резултата, а голмайсторът бе този, който всички очакваха - Леандро Годой.
Кошмара бе оставен непокрит в наказателното поле и нямаше проблем да превърне подаването на Карлос Алгара в гол.
Гол №17 за него в шампионата, което му гарантира голмайсторския приз.
А освободени от всякакво напрежение, двата отбора направиха доста интересен за гледане мач.
Спартак изравни още със следващата атака чрез Димитър Митков, а до края на полувремето Берое си върна аванса чрез Хуанка Пинеда.
В началото на втората част старозагорци получиха шанс да изпълнят дузпа и зад топката застана Годой, който отбеляза своя гол №18 през сезона, затвърждавайки статута си на голмайстор №1.