Локомотив (София) най-сетне спечели, след като нямаше шампионатна победа в последните си осем мача. За последно "железничарите" бяха надвили Ботев (Враца) с 1:0 на 14 октомври миналата година, а днес си припомниха що е то успех, триумфирайки с 2:1 като гост на Спартак (Варна).

Така столичани донякъде измиха срама от ужасяващото поражение с 0:6 от ЦСКА 1948 в предходния кръг.

Антонио Вутов откри резултата още преди да бяха минали и пет минути футбол. Юношата на "Левски" вкара за 1:0 в полза на Локомотив в 4-ата минута, но само четири по-късно Спартак изравни.

Това стана факт след дузпа, реализирана от Румен Руменов. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Юлиан Ненов и равенството бе възстановено - 1:1.

Именно грешникът Ненов се реабилитира, отбелязвайки победното попадение за Локо. В 49-ата минута гостите изпълниха корнер, а топката се озова в краката му около дъгата на наказателното поле, откъдето той се разписа с левия крак за 2:1.

Спартак остава на дъното на класирането с 12 точки, докато Локомотив е девети с 31.