Всеки клуб си има своя кошмарен опонент и дестинация, а за Барселона в последните три години това е гордият представител на мадридския квартал "Вайехас" - Райо Валекано.

Каталунците направиха равенство 1:1 срещу Райо Валекано, като това бе петият пореден мач на ниво Ла Лига, който Барса не успява да спечели срещу този опонент.

Три победи за Райо, една от които насред "Камп Ноу", както и едно реми фигурираха в последните четири срещи от това съперничеството, като трафицията бе продължена и в днешния следобед.

Барселона се издъни, а след доста слабата първа част, каталунците изоставаха в резултата с 0:1 след гол на Унай Лопес. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Все пак играта на гостите значително се подобри през втората част, като Барса имаше няколко отлични шанса, включително и греда, а заслуженият гол падна в 82-ата минута.

Този път Барса не загуби в квартал "Вайехас", но пък допусна грешна стъпка в оспорвана битка на върха, като тепърва конкурентите ще играят мачовете си от кръга.

С мач по-малко от Барса на върха е сензационният лидер Жирона с 34 точки. Реал (Мадрид) има 32, Барса е с 31, а Ателтико има 28 и още тази вечер може да се изравни с каталунците по точки.