Манчестър Юнайтед пропусна чудесен шанс да се изкачи в топ 4 и записа поражение с 1:2 от кошмара си през този сезон Уулвърхемптън.

"Вълците" вече изхвърлиха "червените дяволи" от турнира за Купата на страната, направиха равен на "Олд Трафорд", а днес ги спряха с обрат по пътя към Шампионска лига.

Гостите от Манчестър започнаха доста по-активно двубоя и съвсем заслужено поведоха след само 13 минути игра.

Точен бе младият Скот Мактоминей, който с прекрасно насочен удар от дистанция успя да изведе "червените дяволи" напред.

Юнайтед продължаваше да е по-активният тим. Джеси Лингард дори изпусна чудесен шанс да удвои, за да дойде повратната 25-ата минута.

Грешка при изнасянето подари топката на Хименес, който веднага изведе Диого Жота и португалецът изравни.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Този гол преобърна събитията на терена и Уулвърхемтън заигра доста по-добре.

Домакините рядко правеха грешки, а действията на Юнайтед бяха припряни и водеха до грешки.

Юнайтед все пак имаше невероятен шанс в началото на втората част, когато удар с глава от близка дистанция на Мактоминей бе спасен по невероятен начин от Патрисио.

Минута по-късно необмислено влизане на опитния Ашли Йънг му коства червен картон.

Това отново наклони везните в полза на "вълците", които все по-често гледаха към вратата на Де Хеа, а съдбата им се усмихна в 77-ата минута.

След центриране в наказателното поле на Юнайтед настана хаос, Де Хеа не успя да избие, а Смолинг прати топката в собствената си врата - 2:1 за Уулвърхемтън.

"Вълците" можеха да победят и с по-убедителен резултат, но до края уцелиха греда, а Смолинг опита да си вкара нов автогол, но Де Хеа този път спаси.

Така Юнайтед остана с равни точки с Тотнъм, но и с мач повече от "шпорите", които заемат четвъртата позиция.

В същото време Уотфорд победи Фулъм с 4:1 и лондончани се превърнаха във втория тим след Хъдърсфийлд, който изпада от елита.