Турнирът Лигата на конференциите за пореден път затрвърди, че е място за куп изненади, а тази вечер не направи изключение.

Доказателство за все по-изравнените сили в европейския футбол е фактът, че тази вечер поредна победа в групите записа клуб от Армения, поредни точки спечели клуб от Лихтенщайн, а с исторически успех се отчете и представител на Косово.

Безспорно най-голямата изненада дойде от Турция, където местният Сиваспор, където носителят на Купата на страна загуби от косовския Балкани с 3:4.

Скромният Балкани, който идва от 10-хилядното градче Суха Река и пише историята на косовския футбол, се превърна в първия местен тим, добрал се до групи на европейски турнир, след това се превърна и първият тим с точки след ремито срещу румънския шампион ЧФР Клуж, а тази вечер записа и победа.

А това се случи по възможно най-драматичния начин, защото 15 минути преди края Балкани водеше с 3:1 в резултата и изглеждаше, че този успех ще дойде доста по-лесно.

Сиваспор обаче успя да изравни до 3:3 с гол в 92-ата минута, а когато турците мислеха, че са се спасили от срамно поражение, Ермал Красники вкара за 4:3 в петата минута на добавеното време.

По същото време изненадващ резултат дойде и от словашкия град Кошице, където своите европейски домакинства играе украинския Днипро-1.

Там символичните домакини направиха развенство 2:2 срещу добре познатия у нас Вадуц, за когото това бе втора точка от три мача в груповата фаза.

Единственият професионален клуб на Лихтенщайн се добра до групите след шокиращи елиминации на турския Коняспор и австрийския Рапид (Виена), а в групата осве нс Днипро, направи и реми с кипърския Аполон Лимасол.

Далеч по-впечатляващо пък е представянето на арменския шампион Пюник, който пише историята на местния футбол и вече има не една, а цели две победи в груповата фаза на европейски турнир.

В предишния арменците надвиха словашкия първенец Слован (Братислава), а сега сториха това с 2:0 над литовския Жалгирис, събирайки шест точки в групата.

Престижен резултат постигна и латвийският Ригас Футбол Школа, който удържа нулево реми срещу турския Истанбул ББ, след като в предишния кръг направи същото срещу италианския Фиорентина.