Бразилия стартира като по сценарий Копа Америка, на която е домакин - 3:0 над Боливия в Сао Пауло.

В отсъствието на контузения и засипан с проблеми извън терена Неймар, искрата на вдъхновението за селесао донесе Фелипе Коутиньо, който вкара първите два гола.

Халфът загърби труден сезон в Барселона, след който публикациите за негово напускане са ежедневни. С екипа на родината Коутиньо бе на нивото, познато от времето му в Ливърпул.

Бразилия се появи на терена на стадион "Морумби" в бяло и синьо, а не традиционното златисто и зелено. Екипът е в чест на фланелките от 1919 г., когато селесао за първи път печели Копа Америка (носят го постоянно до 1950 г.).

И в бледо първо полувреме сякаш я нямаше истинската бразилска магия. Двете нули започнаха сериозно да притесняват 46 342 фенове по трибуните, но началото на второто полувреме внесе спокойствие.

Съдията Нестор Питана, познат от финала на Мондиал 2018, прегледа на видео искане за дузпа на домакините, след което я отсъди - игра с ръка. В 50-ата минута Коутиньо вкара елегантно и даде старт на самбата.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Бразилия удвои след още 3 минути, когато Роберто Фирмино се разходи и центрира фино към Коутиньо, който вкара на празната врата. Атаката бе като от шахмата - мат за противника в два хода.

Нататък домакините съвсем се отърсиха от напрежението и можеше да има още голове. Резервата Евертон вкара страхотно попадение по диагонала в 85-ата минута, само 180 секунди, след като се появи на терена.

В тази група А са още Перу и Венецуала, които се срещат довечера в 22 ч.

По-късно, в 1 ч след полунощ наше време, на терена в Салвадор излиза и Лео Меси за големия мач Аржентина - Колумбия (група В).