Вече се превърна в традиция - кой, ако не Джуд Белингам? Младата английска звезда измъкна Реал в последните минути на продължението срещу дебютантите в Шампионската лига от Унион (Берлин).  100-милионната покупка на рекордьорите по европейски титли осигури победата с 1:0, отбелязвайки в заключителните секунди срещу гостуващия тим от Бундеслигата, който бе съперник №150 на Реал в европейските клубни турнири.

Ако този гол не бе паднал, то със сигурност играчите на Анчелоти щяха да бъдат критикувани наистина много при 0:0 срещу пълен дебютант в турнира.

Белингам отново започна като титуляр за "лос бланкос" и така стана шестият и най-млад англичанин, записал минути за мадридския колос в европейските клубни турнири след Лори Кънингам, Стив МакМанана, Дейвид Бекъм, Майкъл Оуен и Джонатан Уудгейт.

А колкото до случилото се на терена на "Сантиаго Бернабеу" - Унион влезе смело и в първите минути опита няколко атаки към пазената от Кепа врата, завършили без желания успех. След това испанците напомниха кой кой е в мача и взеха нещата в свои ръце, като няколко комбинации между старото куче Лука Модрич и лятното попълнение Хоселу завършваха с добри шансове, но и с неуспешни изстрели на юношата на клуба.

Първата част приключи без голове и моментално след подновяването на мача Реал се втурна напред, за да търси така необходимия гол. Първата добра ситуация през второто полувреме обаче бе за гостите, когато Робин Госенс стреля от външната част на вратата.

В 51-ата минута Родриго нацели гредата след центриране на Лукас Васкес, а дванадесет минути по-късно и Хоселу повтори упражнението, след като разтресе рамката след удар с глава.

Унион се защитаваше много организирано и наистина успешно, като легендата на Ювентус Леонардо Бонучи се отличи с няколко ключови изяви при дебюта си за берлинския тим в Европа.

Карло Анчелоти потърси промяна в развоя на мача и на терена влязоха Тони Кроос и Феде Валверде, за да може "лос меренгес" да затегнат още повече обръча около пазената от Фредерик Роньов врата.

И точно когато всичко изглеждаше обречено, а Унион се защитаваше с всички сили, Белингам бе най-съобразителен и с добавка в 94-ата минута осигури трите точки на своя тим, реализирайки шестия си гол през сезона за 1:0.