ПСЖ победи Байерн с 3:2 в Мюнхен в първия четвъртфинален сблъсък между двата миналогодишни финалиста в Шампионска лига.

Парижани взеха частичен реванш за тогавашната си загуба и са с една стъпка по-напред спрямо съперника за продължаване в надпреварата. Можем да се надяваме вторият двубой да е поне наполовина толкова атрактивен, колкото бе първият.

На "Алианц Арена" беше горещо, въпреки снега, който се сипеше над играчите. ПСЖ поведе с 2:0, допусна изравняване до 2:2, но успя да стигне до победен гол. В герои за отбора на Маурисио Почетино се превърнаха Килиан Мбапе, който вкара две попадения и Кейлор Навас, който спаси огромно число удари на съперника.

Байерн отправи близо 30 шута към вратата на костариканеца, но в отсъствието на големия Робърт Левандовски сякаш нямаше кой да оползотвори всички тези шансове. Нямаше го човекът като Мбапе в другия край на игрището. ПСЖ, подобно на сблъсъците с Барселона, показа, че през този сезон е непримирим в търсенето си на първа Шампионска лига, но и късметът ги покри.

Срещата започна изключително атрактивно и още във втората минута Байерн бе на сантиметри от това да открие резултата. След центриране от корнер Чупо-Мотинг отклони с глава и топката срещна горната греда.

В ответната атака ПСЖ успя да поведе още с първата си атака. Неймар изведе Килиан Мбапе, който отправи силен удар за 1:0. Мануел Нойер бе близо да спаси топката, но намесата му бе неубедителна и кълбото мина под него.

Попадението обаче не стъписа домакините и те не промениха атакуващия си стил. В 12-ата минтуа обаче ПСЖ вкара за втори път топката във вратата, но попадението бе отменено заради много тънка засада на Юлиан Дракслер. Такава имаше.

Байерн бе близо до изравняване в 19-ата минута, когато удар с глава на Леон Горецка бе спасен от Кейлор Навас. Това бе една от много фантастични намеси на костариканския страж. Секунди по-късно той се прояви и след шут на Бенжамен Павар.

ПСЖ удари за втори път в 28-ата минута. След центриране топката бе изчистена, но Байерн направи лош опит за изкуствена засада и Маркиньос се възползва от пас на Неймар, за да вкара сам срещу вратаря - 2:0.

Малко след това парижани имаха претенции за дузпа срещу Неймар, която не бе отсъдена. Вместо това в 37-ата минута Байерн вкара първия си гол. Чупо-Мотинг бе точен с глава срещу бившия си отбор след центриране на Павар.

Втората част започна с много опасна ситуация, която се откри пред Неймар, но неговият удар предизвика първата добра реакция на Нойер в мача.

В 53-ата минута на другата врата Кейлор Навас отново се прояви прекрасно, спасявайки опасен удар отблизо на Давид Алаба. В следващата атака стражът отново бе на мястото си след удар на Павар.

Точно след час игра Байерн успя да изравни резултата. Джошуа Кимих центрира от фаул и над всички бе Томас Мюлер, който отклони с глава за 2:2.

В 68-ата минута обаче Килиан Мбапе отново наказа домакините. Той получи от Анхел Ди Мария, финтира Жером Боатенг и прати топката между краката му, което дойде като изненада и за Нойер - 3:2. В ответната атака удар на Чупо-Мотинг бе блокиран от защитник, а при добавката Навас отново спаси.

Байерн продължи да е много активен и новите проблеми в защитата на парижани дойдоха късно в 87-ата минута. Удар по земя на Алба мина на сантиметри от гредата. Секунди по-късно шут на Мюлер също не намери целта.

Реваншът на "Парк де Пренс" е на 13 април.