Отборите на Кьолн и Майнц завършиха наравно 2:2 в атрактивен мач пред празните трибуни на "РайнЕнергиЩадион" в Кьолн.

Домакините, които имаха опит пред празни трибуни с такъв мач предди спирането на шампионата, поведоха с 2:0, но не успяха да задържат аванса си и допуснаха изравняване във хода на втората част.

Дубоят затвърди добрите впечатления от вчерашния ден за много добро ниво и скоростен футбол в Бундеслигата, въпреки че играчите не са играли официални срещи в рамките на последните два месеца.

Резултатът беше открит още в шестата минута, когато французинът Муса Ниакате фаулира Марк Ут в наказателното поле след хубав извеждащ пас в дълбочина. Потърпевшият Ут изпълни отсъдената дузпа и не сгреши за 1:0.

В 12-ата минута Жан-Пол Боетиус направи огромен пропуск, но не без помощта на Тони Лайснер, който се намеси в последния момент.

В 53-ата минута Флориан Кайнц вкара за 2:0 след прекрасно центриране отдясно на резервата Доминик Дракслер.

Майнц обаче успя да намали изоставане си в 61-ата минута с една от най-хубавите си атаки. Робин Куайсон бе изведен на левия фланг и той с остро центриране намери друга резерва - нигериецът Тайво, който от близка дистанция вкара за 1:2.

В 72-ата минута Пиер Конде със страхотен пробив през центъра мина покрай четирима защитници и реализира с техничен удар по земя за 2:2.

10 минути преди края Кьолн бе много близо до това да си върне аванса. Два последователни удара на Кордоба бяха спасени от вратаря Мюлер, като първият бе много опасен и от близка дистанция.

Майнц бе по-активен в последните минути, но не успя да стигне до пълен обрат. Така Кьолн остава 10-и с актив от 33 точки, а Майнц е 15-и с 27, на четири от опасната зона.