Божидар Краев е на последното стъпало преди груповата фаза на Шампионската лига, след като неговият Мидтиланд изненадващо отнесе шампиона на Швейцария Йънг Бойс с 3:0.

Българският национал бе титуляр, като бе заменен в 62-рата минута, секунди след второто попадение за отбора му. Оценките за играта на нападателя са много високи, както бе и във втория квалификационен кръг срещу Лудогорец (1:0 за датчаните в Разград).

Краев и компания ще се изправят срещу Славия (Прага) в плейофния кръг, като там вече мачовете са два. На 22 септември Мидтиланд гостува в Чехия, а на 30 септември е домакин на реванша.

Във вечер на още две сериозни изненади - защото в тази двойка фаворит бе Йънг Бойс, два тима затвърдиха страхотна кампания в пресявките и смело гледат към групите.

Ференцварош (на снимката горе) елиминира с 2:1 Динамо (Загреб) у дома, след като в миналия кръг прати зад борда друг тим, срещу който бе сочен за аутсайдер - Селтик.

Омония отстрани Цървена звезда след дузпи (1:1 в 120-те минути), а преди това би и полския Легия с победа навън.

В Азербайджан норвежкият Мьолде елиминира Карабах след дузпи (0:0 в редовното време и продълженията), а единственият резултат за вечерта, който може да се приеме за съвсем очакван, бе в Тел Авив. Макаби елиминира с 1:0 Динамо (Брест), шампиона на Беларус. Попадението дойде от крака на Дан Битон, който до края на миналия сезон бе играч на Лудогорец.

Остават плейофите - последно препятствие преди груповата фаза на Шампионската лига.