Барселона узакони титлата си в испанската Примера по начин, който олицетворява сезона на тима - с победно попадение на Лионел Меси.

Каталунците победиха Леванте с 1:0 на "Камп Ноу" в 35-ия кръг, след като аржентинският гений влезе като резерва и малко по-късно отбеляза единствения гол в 62-та минута.

ВИЖТЕ СНИМКИ >>>

Ернесто Валверде бе оставил най-добрия си играч на пейката, но това не се отразяваше кой знае колко на атаката на тима, с изключение на факта, че гол така и не падаше.

Барса направи куп пропуски през целия мач и трябваше да води с голям резултат, но късметът изневери много пъти най-вече през първата част.

Суарес и Коутиньо бяха най-дейни в пропуските, като още до 25-та минута двамата бяха изпуснали много изгодни положения по два пъти, но не без вещи намеси на вратаря Айтор Фернандес.

В 40-та минута бразилецът нацели и гредата след добро изпълнение на пряк свободен удар.

Меси влезе след почивката и раздвижи още повече домакинската атака. Преди попадението му Ракитич направи най-големия пропуск за втората част, когато фалцов удар мина покрай вратата.

Така се стигна до 62-та минута. Избита топка падна на главата на Артуро Видал, който я чукна към Меси. Аржентинецът я сви срещу защитник и я прати неспасяемо в ъгъла за 1:0. Това бе 33-тото му попадение в шампионата.

Докрая на мача Барса продължи да натиска, но нови удари на Суарес и Меси бяха блокирани.

Титлата е втора поредна за каталунците и общо 26-та в историята. Това е юбилейната десета за Меси, с което той задминава Андрес Иниеста, с когото досега бяха изравнени на върха на барселонската класация.

И за първи път от 2009-а насам Меси и Кристиано Роналдо са шампиони на първенство в един и същи сезон.