Кралят на европейския футбол - Реал (Мадрид), затвърди своята доминация със спечелването и на Суперкупата на Стария континент.

В ролята си на носител на Шампионска лига, Реал победи с 2:0 първенеца от Лига Европа - Айнтрахт (Франкфурт).

В повторение на най-посетения европейски финал в историята, когато по официални данни 127 хиляди души в Глазгоу гледат испанските "крале" и немските "орли" във финал за КЕШ, тази вечер четири пъти по-малко зрители в Хелзинки станаха свидетели на нова европейска битка със залог трофей между двата клуба.

Едва ли тазвечершното 2:0 ще остане в историята с прозвището "класика", както онова 7:3 през 1960-а, но с него Реал прибави още един международен трофей в препълнената си витрина.

Макар да има тотално превъзходство що се отнася до клубни титли на Европа, то за Реал това е едва пета Суперкупа, с която Кралете се изравняват начело по този показател с големия си съперник Барселона и италианския Милан.

Освен това Реал затвърди доминацията на тимовете от Шампионска лига, които спечелиха 9 от последните 10 издания на Суперкупата, като единственото поражение записаха именно Кралете срещу градския си съперник Атлетико през 2018-а.

Снимка: Getty images

Днес разликата в класите между двата тима бе доста сериозно, като Реал не срещна особени трудности в завоюването на този трофей.

Въпреки сериозния контрол над мача, Реал нямаше толкова чисти положения в началото му, като едва в 37-ата минута испанският тим успя да намери път към немската врата.

Тогава след изпълнение на корнер Карим Бензема игра с глава, а неточният му опит за удар бе върнат в малкото наказателно поле от Каземиро, където оставеният непокрит Давид Алаба се разписа за 1:0.

През втората част доминацията на Реал стана още по-осезаема, а Карим Бензема започна новия сезон така, както завърши стария - с гол.

В 65-ата минута френската звезда на домакините завърши една чудесна контраатака с гол за 2:0, решавайки всичко в този мач.

До края мачът просто се доиграваше, а Реал прибави още един международен трофей в своята колекция.