Реал (Мадрид) на Зинедин Зидан е новият шампион на Испания по футбол!

"Белия балет" триумфира с 34-ата си титла, след като си я осигури математически с победа с 2:1 над Виляреал на стадион "Алфредо Ди Стефано". Дръпна със седем точки на Барселона кръг преди края.

Срещата беше много драматична, но както и да бе завършила, щеше да е победоносна за столичани, тъй като по същото време каталунците шокиращо загубиха от Осасуна на "Камп Ноу" с 1:2.

Реал обаче постигна десета поредна победа в шампионата след подновяването му и напълно заслужи трофея, който е първи от сезон 2016/17 година, като и тогава наставник бе Зидан.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

"Кралете" стигнаха до успеха срещу "жълтата подводница" с два гола на Карим Бензема, но в края на мача допуснаха ответно попадение и трепериха, за да запазят точките, тъй като съперникът им пропусна редица положения.

Реал стигна до важния първи гол в 29-ата минута. След грешен пас на защитник на Виляреал топката се оказа в Лука Модрич, който изведе Бензема. Французинът прокара топката между краката на вратаря и откри за 1:0.

В 77-ата минута Реал си подпечата трофея след поредна дузпа в последните седмици. Карим Бензема реализира от бялата точка след нарушение на мароканеца Софиан Чакла срещу Серхио Рамос. Преди успешната дузпа, Рамос опита да изпълни такава с подаване към Бензема, но попадението бе отменено, тъй като французинът тръгна твърде рано. Тази глупост можеше да коства много на "кралете".

Минути след това резултатът можеше да стане класически, но Тони Кроос разтресе гредата с далечен шут.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Виляреал удари. Марио Гаспар центрира отдясно и със страхотен удар с глава резервата Висенте Ибора намали за 1:2.

В продължението напрежението пред вратата на Реал бе огромно и Тибо Куртоа трябваше да се намесва на няколко пъти. "Жълтата подводница" по чудо не изравни резултата.

В 95-ата минута Марко Асенсио привидно реши всичко с трето попадение за Реал, но то бе отменено заради игра с ръка на Бензема. Това бе последният щрих от шампионския двубой.

За "белия балет" предстои сблъсъка в Шампионска лига с Манчестър Сити и протоколен финален мач в първенството срещу Леганес като гост. Той няма да е протоколен за домакините обаче, тъй като те още се борят да не изпаднат.