Кралят на Лига Европа - Севиля, се класира за своя шести финал в турнира в последните 14 години.

Андалусийците победиха Манчестър Юнайтед с 2:1 в полуфиналния сблъсък, игран на неутрален терен в Кьолн.

Така Севиля за пореден път ще се бори за любимия си трофей, като очаква на финал победителя от мача между Интер (Милано) и Шахтьор (Донецк).

Испанският клуб показа невероятна ефективност, като с едва три точни удара, успяха да отблежат два гола и да постигнат своята цел.

От другата страна играчите на Манчестър Юнайтед се изредиха да правят пропуск след пропуск, особено в началото на втората част, когато самоотвержените хвърляния на испанските играчи лишиха "червените дяволи" от гол.

За английския клуб остана разочарованието от третия загубен полуфинал през настоящия сезон. Два от тях бяха в домашните Купи, а един на европейско ниво.

Двубоят започна по мечтан начин за "червените дяволи", които още в осмата минута на мача за 22-и път през сезона получиха право да изпълнят дузпа.

Тя бе отсъдена за нарушение срещу Маркъс Рашфорд, но предизвика доста спорове. Да, срещу нападателят бе извършен груб шпагат, но той бе съборен, след като вече бе отправил удар към вратата на протвинка.

Реферът обаче не промени решението си, а дежурният изпълнител Бруно Фернандеш хладнокръвно реализира.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

В тези минути на объркване в редиците на Севиля, Юнайтед имаше още няколко добри шанса, от които обаче не се възползва.

Така дойде 26-ата минута на мача, в която Севиля организира отлична атака, която бе завършена с гол от Сусо.

Той получи подаване на метри от вратата от страна на Регилон, като бе безумно забравен от бранителите на "червените дяволи".

Макар след гола типично за испански тим Севиля да владееше повече топката и да разиграваше, то опасностите ги създаваха играчите на Юнайтед с далеч по-директния си стил на игра.

Англичаните се отчетоха с още няколко пропуска, но нищо не можеше да се сравни със случилото се в началото на втората част.

В началните 15 минути на полувремето, отбраната на Севиля изобщо не изглеждаше като такава на топ европейски клуб.

Действията на бранителите бяха доста неориентирани, а в тези минити Манчестър Юнайтед стигна до 5-6 стопроцентови голови положения.

Самоотвержените прояви на бранителите в бяло, които се хвърляха пред топката, както и перфетният вратар Боно, успяха да запазят равенството в Кьолн.

В тези минути никой на терена не вярваше на невероятните пропуски, като е цяло чудо, че Юнайтед не поведе в резултата отново.

И по старо неписано правило във футбола, многото пропуски с лека ръка се наказват, в което се убедиха "червените дяволи".

В 78-ата минута на мача, сякаш от нищото Хесус Навас успя да намери оставеният непокрит Люк Де Йонг, за когото не бе особено трудно да изведе севилци напред в резултата.

В минутите около гола Севиля отново владееше топката по-често, но подобно на първата част, това не водеше до положения, заради което голът сякаш падна доста изненадващо.

Напълно нормално, голът стъписа Юнайтед, който все пак опита хаотичен натиск до края, но той не доведе до нищо интересно.

Така Севиля отново затвърди, че този турнир сякаш принадлежи на андалусийците, като отново ще бъдат на финал.

Там ги очаква победителят от утрешния сблъсък между Интер и Шахтьор.